IMF Türkiye’nin 2021 yılı büyüme iddiasını açıkladı

IMF Türkiye’nin 2021 yılı büyüme iddiasını açıkladı

Milletlerarası Para Fonu (IMF), Türkiye iktisadının olumlu büyümeye devam etmesinin beklendiğini kaydetti ve yüzde 6 oranında büyümesinin öngörüldüğünü söyledi.

IMF’den yapılan açıklamada, koronavirüs pandemisinin öbür ülkeler üzere Türkiye’yi de sağlık ve ekonomik olarak etkilediği söylendi ve “Hızlı para ve kredi büyümesinden uzaklaşan son siyaset dönüşü memnuniyetle karşılanıyor” denildi.

Açıklama şöyle oldu:

“Bu dönüşüm devam ederse ve süreksiz salgın odaklı ek dayanak, orta vadeli mali konsolidasyon için emniyetli bir planın yanı sıra finans bölümü ve yapısal ıslahatlarla birleştirilirse, tamponlar daha süratli formda yine oluşturulabilir. Yapısal ıslahatlar, salgının uzun vadeli olumsuz tesirlerinin oluşturduğu riskleri hafifletmeye odaklanmalı ve en savunmasızları desteklemek, işgücü piyasası esnekliğini teşvik etmek ve kurumsal borçların azaltmasını kolaylaştırmak için hedeflenen tedbirleri içermelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

php shell hacklink php shell seo instagram takipçi satın al php shell lidyabet giriş slot bar grandpashabet giriş fair bahis canlı okey oyna